Przed złożeniem fiszki zgłoszeniowej zapoznaj się z Regulaminem naboru do projektu w zakładce Dokumenty projektowe oraz z instrukcją poniżej.
INSTRUKCJA ZŁOŻENIA FISZKI ZGŁOSZENIOWEJ ONLINE
Krok 1
Wypełnij fiszkę zgłoszeniową w wersji elektronicznej. Link do fiszki pojawi się na stronie w momencie rozpoczęcia naboru.
Krok 2
Wypełnioną fiszkę:
-zapisz w formacie PDF
-podpisz elektronicznie (https://www.gov.pl/web/gov/podpisz-dokument-elektronicznie-wykorzystaj-podpis-zaufany)
-wyślij do nas na adres mailowy: 10.17.centralny.nabor@wektor.org.pl
UWAGA! Sprawdź, czy prawidłowo uzupełniłeś/aś wszystkie dane. Błędy w fiszce powodują automatyczne odrzucenie zgłoszenia.
Pamiętaj, że fiszkę możesz przesłać tylko w okresie trwania naboru. W przypadku powtórnej wysyłki fiszki do danego operatora w danym naborze przez tę samą osobę, weryfikowana jest tylko fiszka, która jako pierwsza w kolejności wpłynęła na konto e-mailowe operatora. Operator nie weryfikuje pozostałych fiszek.
Na podany w fiszce adres mailowy, otrzymasz od nas wiadomość z indywidualnym numerem identyfikacyjnym. Dzięki temu numerowi, osoba zainteresowana udziałem w projekcie może sprawdzić, czy jej fiszka znalazła się na liście rankingowej i jaki otrzymała status.
KOLEJNE KROKI W PROJEKCIE
Krok 3
Po zakończeniu naboru, operator publikuje na swojej stronie podstawową listę rankingową.
Jeżeli zakwalifikowałeś/aś się do projektu, Twoim zadaniem jest złożenie dokumentów zgłoszeniowych (za wyjątkiem fiszki zgłoszeniowej, tj. formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami, które Ciebie dotyczą i które zaznaczyłeś/aś w fiszce i formularzu zgłoszeniowym).
Dokumenty należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta w formie papierowej do 7 dni licząc od dnia następnego po dniu opublikowania listy rankingowej. Dokumenty muszą być opatrzone własnoręcznym podpisem.
Lista załączników:
- Zaświadczenie potwierdzające stałe zamieszkanie osoby zainteresowanej uczestnictwem w projekcie na obszarze realizacji projektu lub zaświadczenie z zakładu pracy poświadczające, że osoba zainteresowana uczestnictwem w projekcie pracuje na obszarze realizacji projektu,
- Wydruk z ZUS PUE wskazujący czy osoba zainteresowana uczestnictwem w projekcie posiada status płatnika składek (nie dotyczy osoby zainteresowanej uczestnictwem, która podała w formularz zgłoszeniowym NIP),
- Dokument zaświadczający o przynależności lub uprawdopodobniający przynależność do grupy w niekorzystnej sytuacji tj.:
- zaświadczenie z zakładu pracy poświadczające zatrudnienie w górnictwie lub branży okołogórniczej lub kopia świadectwa pracy potwierdzona za zgodność z oryginałem w przypadku osoby, która opuściła którąś z tych branż nie wcześniej niż 01.01.2021 r. (jeśli dotyczy);
- zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) lub potwierdzenie wygenerowane z Platformy Usług Elektronicznych ZUS, potwierdzające status osoby bezrobotnej lub biernej zawodowo w dniu jego wydania (o zaświadczenie z ZUS można ubiegać się składając np. wniosek na druku US-7 lub poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS). W przypadku osób bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowym urzędzie pracy (PUP), dokumentem tym może być zaświadczenie z PUP o posiadaniu statusu osoby bezrobotnej w dniu jego wydania (jeśli dotyczy);
- kopia orzeczenia o niepełnosprawności potwierdzona za zgodność z oryginałem (jeśli dotyczy);
- zaświadczenie z Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS) potwierdzające status osoby bezdomnej (jeśli dotyczy);
- kopia dyplomu, certyfikatu lub innego dokumentu określającego najwyższy posiadany poziom wykształcenia(w rozumieniu Międzynarodowej standardowej klasyfikacji edukacji) (jeśli dotyczy);
- oświadczenie o przynależności do mniejszości, w tym społeczności marginalizowanych, takich jak np. Romowie (jeśli dotycz).
W przypadku niezłożenia dokumentów zgłoszeniowych lub złożenia ich po terminie, osoba zainteresowana uczestnictwem w projekcie traci możliwość dalszego udziału w procesie rekrutacji w danym naborze.
Operator powiadamia osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie o wyniku weryfikacji dokumentów za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Wypełnienie oraz złożenie dokumentów zgłoszeniowych nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem do uczestnictwa w projekcie.
Krok 4
W przypadku pozytywnej weryfikacji dokumentów zgłoszeniowych, osoba zainteresowana udziałem w projekcie zostanie zaproszona do podpisania umowy uczestnictwa.
Krok 5
Kolejnym krokiem jest skorzystanie z doradztwa zawodowego (opcjonalnie) i złożenie do operatora deklaracji wyboru usługi oraz kart usług z Bazy Usług Rozwojowych.
Krok 6
Jeżeli złożone przez Ciebie dokumenty są poprawne, operator zaprosi Cię do podpisania umowy wsparcia.
Krok 7
Realizacja usługi rozwojowej typu szkolenie/walidacja/certyfikacja lub studia podyplomowe.
Krok 8
Rozliczenie usługi typu szkolenie/walidacja/certyfikacja lub studia podyplomowe.